látky, poťah, čalúnená, sedačka
0

AKO SI VYBRAŤ TÚ NAJLEPŠIU POŤAHOVÚ LÁTKU?

0

AKO SI VYBRAŤ TÚ NAJLEPŠIU POŤAHOVÚ LÁTKU?

Výber správnej látky na nábytok je kľúčovým prvkom, ktorý ovplyvňuje vzhľad aj funkčnosť vášho interiéru. V našej predajni Nábytok Beták si viete vybrať viac ako 100 kolekcií látok , z ktorých väčšina má ďalšie vlastnosti, ktoré uľahčujú zachovanie dokonalého vzhľadu vašej sedačky či pohovky. V tomto článku vám predstavíme niekoľko dôležitých tipov, ktoré vám pomôžu vybrať a nájsť perfektnú látku.


ZVÁŽTE ŠTÝL A CHARAKTER INTERIÉRU

Prvým krokom je posúdiť štýl a charakter vášho interiéru. Uprednostňujete moderný, klasický, rustikálny vzhľad? Výber látky by mal byť v súlade s existujúcim dekorom a mal by byť v súlade s celkovým štýlom miestnosti. Ak sa chystáte zariadiť obývačku v industriálnom štýle, voľte nelesklé materiály s vyváženými farbami, no ak chcete dodať interiéru charakter - vyberte si pútavý výrazný materiál .  


ZVÁŽTE FUNKČNOSŤ

Stojí za zváženie, ako sa bude nábytok denne používať. Je to sedačka v obývačke, kde trávite veľa času relaxovaním a pozeraním televízie, alebo kreslo v spálni, ktoré poslúži najmä ako dekoratívny solitér a „dočasný šatník“ ;)? V závislosti od toho si môžete vybrať látku, ktorá je odolnejšia, ľahko sa čistí a je odolná voči škvrnám. Ponúkame aj látky s nenasiakavou úpravou a ľahko čistiteľné iba  čistou vodou. K sedačkám ponúkame aj čistiaci sprej na látku i kožu, využiteľný v každej domácnosti na odstránenie škvŕn zo všetkých textílií - vyčistíte ním sedačky, stoličky, koberce, závesy.


VENUJTE POZORNOSŤ ŽIVOTNOSTI

Čalúnený nábytok je investíciou na roky, preto sa oplatí vyberať látku s primeranou odolnosťou.  V ponuke látok si všímajte parametre materiálu, ako je odolnosť proti roztrhnutiu, rozťahovaniu či žmoľkovaniu. Oderuodolnosť je parameter meraný v martindaloch, určuje koľko cyklov látka vydrží, kým je na nej zaznamenaný prvý oder či poškodenie. Na sedačky sú vhodné poťahové látky s oderuodolnosťou od 20 000 martindale. Pravá koža vydrží cca 80 000 martindale. V súčasnosti ponúkame látky s oderuodolnosťou aj viac ako 100 000 martindale. 

Navštívte našu predajňu Nábytok Beták a overte si, aké látky máme v ponuke. Nájdete tu viac ako 100 kolekcií poťahových látok s rôznymi vlastnosťami a štruktúrou. Vyberte si zo širokej palety farieb vašu vysnívanú farbu látky na novú sedačku. Radi Vám odborne poradíme pri výbere vhodnej látky! Tešte sa z perfektnej látky na sedačke a žite pohodlne!